Znáte ovoce bohů? Má nejen skvělou chuť, ale prospívá i zdraví

Domov, 23. 10. 2021

Foto: Shutterstock

Oranžové ovoce kaki Persimon Bouquet označovali staří Řekové jako plod bohů a s právě přicházejícím podzimem a zimou se blíží jeho sezóna. Sladké, šťavnaté ovoce bez pecek a semínek nejenom skvěle chutná, ale je doslova nabité zdravím.

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Pro děti i dospělé

Snadno se krájí a nemusí se loupat, takže ho milují i děti. Perfektně se hodí i do kuchyně. Využijete jej na mnoho způsobů při přípravě salátů, omáček, hlavních jídel, dezertů a zavařenin.

Výborné je i sušené kaki. Pro začátek ho můžete zkusit přidat do cheesecaku, štrůdlu, ovesné kaše nebo třeba jen do jogurtu či jako náplň do palačinek.

Nejen pro chuť, ale i zdraví

Persimon Bouquet je sezónní ovoce, sklízí se během září a října. My ho dnes oceňujeme nejen kvůli vynikající chuti, ale také jako výkonného pomocníka v boji o zdraví.

Díky vysokému podílu vitamínů, vlákniny a minerálů (vitamin A a C, draslík, vápník, hořčík, fosfor, železo, mangan) vám právě na podzim pomůže posílit váš imunitní systém. Pozitivně působí i na metabolismus, pomáhá při stresu, nervozitě a únavě.

Odkud pochází?

Ovoce s názvem kaki má původ v Asii, odkud se dostalo do celého světa. V průběhu předvánočních měsíců tak pravidelně zdobí například stromy ve Středomoří. To nejlepší kaki široko daleko roste kolem Valencie, kde pod horkým španělským sluncem nabírá na chuti i vitamínech.

Plody kaki Persimon Bouquet jsou k dostání od konce října např. v obchodní síti a v kamenných maloprodejnách. Cena se pohybuje od 8 do 18 Kč za kus.

Zdroj: TZ nejkaki.cz


Zobrazit diskuzi ke článku