Jak na to, 11. 9. 2022

Foto: Shutterstock

Vyhazujete-li kávovou sedlinu, děláte velkou chybu. Vždyť báječně absorbuje nepříjemné pachy všeho druhu! Spolehnout se ale můžete i na citron nebo starou dobrou jedlou sodu.

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Česnek nabízí tak famózní výhody, že by byl hřích se mu nějak bránit. Odborníci jsou skálopevně přesvědčení o tom, že tlumí nejrůznější bolesti, ulevuje od revmatismu, detoxikuje organismus, reguluje cholesterol a normalizuje krevní tlak. Dále prý pomáhá při odvykání kouření, stejně jako při alergiích, astmatu, rýmě, nadměrném padání vlasů i slabé imunitě. Není se tedy co divit, že česnek se jakožto léčivé ochucovadlo pokrmů využívá již od nepaměti. A možná stejně tak dlouho mnozí bojují se zápachem, který po jeho manipulaci na rukou ulpí. Čím ho snadno odstranit? Tohle si někam zapište pěkně tučným písmem!

Mýdlo, citron a voda jako východisko problému

Citronová voda je považována za takový malý zázrak, neboť prokazatelně zrychluje metabolismus, eliminuje nahromaděné toxiny a dodává energii. V její souvislosti se hovoří také o zlepšené kvalitě pleti, léčbě akné, stopce zánětů, regeneraci namožených svalů či prevenci artritidy. Onen životabudič ale nemusíte jenom pít, protože jeho vnější aplikace dokáže z kůže smazat nežádoucí odér. Před tím, než se o tom přesvědčíte, se ale nejprve umyjte mýdlem.

Kávová sedlina. Ani ta nezklame

Na kávovou sedlinu nedají dopustit hlavně příznivci zahrádkaření, jelikož funguje jako báječný regulátor vlhkosti rostlin, výživné hnojivo i odpuzovač škůdců. Málokdo tuší, že „pozůstatek“ kofeinového nápoje si hravě poradí také s česnekovým nadělením. Stačí s ním potřít pokožku a dopřát mu pár minut působení.

Jedlá soda? Taky možnost

Že jedlá soda najde uplatnění při vaření, pečení a úklidu, to je všeobecně znám věc. Bílý prášek, který se mimochodem přidává i do hasicích přístrojů, ale přijde k duhu i jinak. Smíchejte jeho dvě lžičky s trochou soli a zakápněte je kapkou vody. Vzniklou pastu si vmasírujte do rukou a můžete nepříjemnému pachu zvesela zamávat na rozloučenou. Sluší se dodat, že tenhle zlepšovák rovněž zmenšuje rozšířené póry. To jen kdyby náhodou…

Zdroje: 5 Tips That Work to Remove the Smell of Garlic from Your Hands; You Need These Tricks to Get That Garlic Smell Off Your Hands

Autor článku: Petra Chmelová