Jak na to, 12. 9. 2022

Foto: Shutterstock

Jsou tací, kteří dávají přednost bílým vínům, a tací, kteří si raději vychutnají víno červené. Pak jsou ti, kteří nestraní ani jednomu druhu a ten konkrétní volí podle různých situací – podle pokrmu, který se chystají si vychutnat, podle momentální nálady nebo podle ročního období. Každé víno má svá specifika, pro která je vyhledáváno. Právě nastává období, kdy červená vína hrají prim!

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Záleží i na teplotě

Červené víno

Jistě znáte mnoho lidí, kteří by si v létě nedali jiné než bílé víno. Naopak jak teploty pomalu klesají, mění se jejich preference a přiklánějí se k vínům červeným.

Zatímco se lehká bílá vína servírují vychlazená, červené vyžaduje teplotu vyšší. Konzumace červených vín nám dodává hřejivější pocit a zdá se tak být ideální do chladnějšího počasí. Někoho zlákají i barevné tóny, které perfektně ladí k podzimním krásám.

Co k němu zakousnout

Steak

Víno a pokrm musí vzájemně souznít. Nic z toho by nemělo být dominantní, měly by se doplňovat a podporovat. Na podzimním menu nechybí nikdy pečená husa nebo kachna. Právě červené víno dovede tuto sváteční lahůdku k dokonalosti. Rovněž se perfektně snoubí s hovězími steaky, pečenými, dušenými či grilovanými masy.

Jasnou volbou jsou i pro zvěřinové hody nebo pokrmy ze skopového masa. Skvěle si ale rozumí i se sýry, obzvláště s těmi s ušlechtilou bílou nebo modrou plísní a zrajícími sýry.

Vaření s červeným

Červené víno

Nemůžeme opomenout, že červené víno bývá často i důležitou ingrediencí při vaření. Platí zlaté pravidlo, že pro tyto příležitosti volíme vždy takové, které bychom s chutí rádi popíjeli i samotné.

Zdroj: TZ OsobniVinoteka.cz

Autor článku: Lenka Šmídová; Foto: Shutterstock